Okulary Ray-Ban w Krakowie

Ray-Ban jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek okularów przeciwsłonecznych oraz opraw okularowych na świecie, która powstała w 1937 roku i została założona przez firmę Bausch&Lomb. Kultowy Aviator z  zielonymi soczewkami, czyli pierwszy model okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban powstał na zamówienie sił powietrznych Stanów Zjednoczonych i miał chronić pilotów przed oślepiającymi promieniami słonecznymi. Okulary Aviator skutecznie chroniły pilotów przed oślepiającymi promieniami słonecznymi oraz minimalizowały bóle głowy i nudności towarzyszące pilotom podczas długich lotów w warunkach intensywnego nasłonecznienia. Kolejnym popularnym modelem marki Ray-Ban jest Shooter z żółtymi szkłami, który doskonale sprawdził się podczas prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz, mgła). Shooter podbił również serca miłośników wędkarstwa i  strzelectwa. W 1952 roku powstał kultowy model okularów przeciwsłonecznych Wayfarer, który wielokrotnie pojawiał się w produkcjach filmowych, np. „Śniadanie u Tiffany’ego”, czy „Blues Brothers” i dzięki temu stał się rozpoznawalny na całym świecie. 

W latach 70 XXw. Ray-Ban rozpoczął produkcję opraw okularowych, wykorzystując modele najlepiej sprzedających się okularów przeciwsłonecznych. Ogromną popularnością w wersji okularów korekcyjnych cieszyły się modele takie, jak: Aviator, Wayfarer oraz Clubmaster.

Okulary marki Ray-Ban po dziś dzień cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród światowych gwiazd, jak i wśród zwykłych ludzi. Są popularne zarówno wśród młodzieży, jak również kierowców, sportowców, biznesmanów, jak i innych grup społecznych. Kultowe modele okularów Ray-Ban są nadal produkowane, a modele takie, jak Aviator i Wayfarer wciąż pojawiają się w nowych wersjach kolorystycznych. Marka Ray-Ban kojarzy się z najwyższą jakością wykonania, doskonałym odwzorowaniem optycznym soczewek przeciwsłonecznych i zgodnie z głośną kampanią Never Hide, są doskonałym elementem stylizacji wszystkich osób, pragnących wyróżnić się z tłumu. 

Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne Ray-Ban Kraków

Zapraszamy do salonu Eurooptyka w Krakowie, Myślenicach i Bochni, aby zapoznać się z całą kolekcją okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych marki Ray-Ban. Oferujemy także nowoczesne modele renomowanych producentów, w tym Gucci, PolaroidPradaSolanoOakleyTom FordChloePhilipp PleinBalenciagaRalph LaurenBurberryCeline, FendiDolce & Gabbana, Emporio ArmaniMichael Kors, Persol i Versace. W ofercie mamy także szkła okularowe Zeiss, Essilor, Rodenstock i Hoya Blue Control.

Poznaj innych producentów