Okulary przeciwsłoneczne w Krakowie

Wśród mieszkańców miasta Kraków rośnie świadomość dotycząca tego, czym powinny charakteryzować się dobre okulary przeciwsłoneczne. W trosce o wzrok naszych klientów, w naszej ofercie umieściliśmy okulary przeciwsłoneczne, które posiadają filtry UV-A i UV-B, które w 100% chronią wzrok przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV. Wiele z proponowanych modeli dodatkowo zawiera filtr polaryzacyjny, który szczególnie docenią kierowcy i sportowcy. W salonach optycznych Eurooptyka znajduje się bardzo duży wybór topowych modeli okularów przeciwsłonecznych damskich, męskich oraz dziecięcych, takich marek, jak: Ray-Ban, Oakley, Polaroid, Solano, Emporio Armani, Dolce&Gabbana, Michael Kors, Versace, Prada, Carrera, Jimmy Choo, Guess, i wiele innych. W swojej ofercie proponujemy modele z najnowszych kolekcji, w bardzo różnorodnym stylu. Okulary przeciwsłoneczne wyżej wymienionych marek luksusowych, charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, bogatym, wręcz biżuteryjnym zdobnictwem opraw i różnorodnością niebanalnych kształtów, przez co z powodzeniem mogą być traktowane jako ważny element każdej stylizacji. Znajdą tu Państwo zarówno modele ekstrawaganckie, wpisujące się w najnowsze trendy, jak również stonowane i klasyczne, które sprawdzą się przy każdej okazji.

Oferujemy bardzo różnorodne modele, zarówno w stylu sportowym, tzn. takie które, lepiej zasłaniają i przylegają do skroni i chronią przed promieniami słonecznymi, które docierają do nas z boku. Ten typ okularów przeciwsłonecznych jest chętnie wybierany przez sportowców i często przez kierowców. Ogromny wybór okularów przeciwsłonecznych typu sportowego, oferuje marka Oakley, która oprócz różnorodności modeli i kolorów okularów przeciwsłonecznych, oferuje różne rodzaje soczewek przeciwsłonecznych, w zależności od typu preferowanej aktywności. Przykładowo, marka Oakley oferuje soczewki przeciwsłoneczne z innymi właściwościami dla osób uprawiających sporty wodne i inne dla fanów sportów zimowych. Od wielu lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się kultowe okulary przeciwsłoneczne aviator firmy Ray-Ban, które chętnie noszone są przez celebrytów, występują w niezliczonych kombinacjach kolorystycznych.

Na co zwrócić uwagę przy doborze okularów przeciwsłonecznych

Filtr UV400

Ciemne soczewki przeciwsłoneczne powodują rozszerzenie źrenicy, a co za tym idzie do naszego oka dociera więcej promieni słonecznych. Aby uniknąć szkodliwego promieniowania UV-A i UV-B, należy stosować okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400, który w 100% chroni przed negatywnymi skutkami promieniowania UV. Z tego powodu okulary przeciwsłoneczne należy wybierać tylko u dobrego optyka. Stosowanie filtru UV400 zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnienia oczu, zaćmy, czy zwyrodnień plamki żółtej.

Filtr polaryzacyjny

Filtr polaryzacyjny w okularach przeciwsłonecznych blokuje oślepiające promienie słoneczne, które odbijają się od powierzchni płaskich, takich jak jezdnia, maska samochodu, tafla wody, kałuże, śnieg, itd. Dzięki temu okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym poprawiają kontrast widzenia i głębię kolorów. Z tego powodu okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są doskonałym rozwiązaniem dla kierowców, oraz osób uprawiających sporty outdoorowe: żeglarze, kolarze, biegacze, golfiści, narciarze. Oferujemy liczne modele okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją takich marek, jak Polaroid, Solano, Ray-Ban, Oakley, jak również wiele modeli marek ekskluzywnych: Prada Sport, Carrera, Emporio Armani, Michael Kors i inne.

Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami korekcyjnymi

W odpowiedzi na potrzeby klientów noszących okulary korekcyjne, wprowadziliśmy do naszej oferty przeciwsłoneczne soczewki korekcyjne, które montujemy do większości opraw przeciwsłonecznych. Takie rozwiązanie gwarantuje pełną ochronę przed promieniowaniem UV, a zarazem wyraźne i ostre widzenie. Takie soczewki okularowe występuję w wielu wariantach, w różnych kolorach i w różnym stopniu przyciemnienia, z filtrem UV, z filtrem polaryzacyjnym, z  możliwością barwienia gradalnego, z powłoką lustrzaną, a równie dobrze może łączyć wszystkie powyższe możliwości. W naszej ofercie znajdą Państwo soczewki przeciwsłoneczne z korekcją firmy Hoya, wyróżniające się bogatą paletą barwień, lub wyjątkowo cienkie i lekkie soczewki przeciwsłoneczne firmy Seiko, jak również produkty pozostałych producentów.

Dodatkowe efekty estetyczne w soczewkach przeciwsłonecznych

Oprócz ochrony przed promieniowaniem UV, wiele z oferowanych przez nas modeli okularów przeciwsłonecznych, charakteryzuje się dodatkowymi efektami estetycznymi, takimi, jak powłoka lustrzana, czy barwienie gradualne. 

Powłoka lustrzana, czyli barwna powłoka widoczna od zewnętrznej strony soczewki przeciwsłonecznej, jest bardzo modnym dodatkiem, który zupełnie zmienia styl okularów przeciwsłonecznych. 

Barwienie gradualne, czyli płynna zmiana stopnia przyciemnienia soczewki – od najciemniejszego u góry, do jaśniejszego u dołu. Barwienie gradualne doskonale sprawdza się w warunkach umiarkowanego nasłonecznienia lub u osób, które nie czują  się komfortowo w okularach przeciwsłonecznych z wysokim stopniem przyciemnienia. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu i zakupu okularów przeciwsłonecznych idealnie dopasowanych do Twoich potrzeb.

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się: Jak prawidłowo dobrać okulary przeciwsłoneczne? 

Polecane marki