Okulary do komputera w Krakowie

Soczewki okularowe Hoya Blue Control

We współczesnym świecie większość z nas spędza dużą część czasu w ciągu doby w warunkach sztucznego oświetlenia oraz przed ekranami urządzeń cyfrowych. W odpowiedzi na powyższe potrzeby proponujemy naszym klientom soczewki okularowe Hoya Blue Control, które posiadają specjalną powłokę antyrefleksyjną, redukującą światło niebieskie emitowane przez wyświetlacze LED. Szczególnie zalecane są dla osób, które spędzają kilka godzin dziennie przy urządzeniach cyfrowych, takich jak laptop, tablet, czy smartfon. Powłoka antyrefleksyjna soczewek okularowych Hoya Blue Control pozwala na zminimalizowanie uczucia suchości i podrażnienia oczu, po wielogodzinnej pracy przy urządzeniach cyfrowych, często niweluje też bóle głowy. Oprócz powłoki chroniącej przed negatywnymi skutkami światła niebieskiego, soczewki Hoya Blue Control posiadają również szereg powłok poprawiających komfort użytkowania okularów, są to powłoka ograniczająca przyciąganie cząsteczek kurzu i zanieczyszczeń przez powierzchnię soczewki okularowej,  powłoki ułatwiające czyszczenie okularów oraz dodatkową powłokę utwardzającą, która zwiększa odporność na zarysowania, dzięki czemu soczewki są trwalsze.

Relaksacyjne soczewki okularowe

Innym problemem osób pracujących przy urządzeniach cyfrowych jest częste przenoszenie wzroku z monitorów na inne odległości, co powoduje nieostre widzenie, bóle głowy i szybkie zmęczenie narządu wzroku. Rozwiązaniem takiej sytuacji są innowacyjne relaksacyjne soczewki, które mają za zadanie odciążyć akomodację oka. Soczewki relaksacyjne, oprócz wartości korekcyjnej do dali, w dolnej części posiadają delikatnie większą wartość korekcji, co ma za zadanie uzyskać ostry i wyraźny obraz przy dynamicznym przenoszeniu wzroku na różne odległości oraz przy pracy z bliskich odległości, oraz redukuje objawy cyfrowego zmęczenia wzroku.

W naszej ofercie znajdą Państwo soczewki relaksacyjne firmy Hoya, Seiko, Essilor oraz Zeiss.

Soczewki okularowe do bliży i odległości pośrednich

Innym rozwiązaniem są soczewki do bliży i odległości pośrednich, często określane jak soczewki biurowe lub półprogresywne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują korekcji okularowej do czytania, a jednocześnie pracują przy komputerze. Często okazuje się, że okulary do czytania nie nadają się do pracy przy komputerze, gdyż gwarantują wyraźne widzenie na odległość 40 cm, a monitor komputera znajduje się w większej odległości. Praca przy komputerze w okularach do czytania, powoduje bóle głowy, wymaga dosuwania się do monitora, co jest bardzo niewygodne i męczące. Soczewki okularowe do bliży i odległości pośrednich w dolnej części soczewki posiadają wartość korekcji zaleconej do czytania, a w górnej części posiada słabszą wartość korekcji, aby zapewnić wyraźne widzenie na monitorze komputera. Tego typu soczewki okularowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób pracujących w biurze, które często przenoszą wzrok ze znajdującej się bliżej kartki papieru, na monitor komputera, dlatego też ten typ soczewek jest określany często mianem soczewek biurowych. Soczewki półprogresywne sprawdzą się u wszystkich osób, które chcą wyraźnie widzieć do czytania i korzystają z komputera, bądź kilku monitorów, umieszczonych w różnych odległościach, gdyż gwarantują wyraźne widzenie w obszarze całego biurka.

Zapraszamy do skorzystania z badania wzroku w naszym gabinecie okulistycznym, a nasz wykwalifikowany personel pomoże dobrać okulary do komputera dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z klientów.

Polecane marki