Okulary dla kierowców w Krakowie

Wielu z naszych klientów znaczącą część czasu spędza za kierownicą samochodu, w związku z tym w salonie optycznym Eurooptyka, znajdą Państwo wiele rodzajów soczewek okularowych dedykowanych dla kierowców.

 Na słoneczne dni proponujemy okulary przeciwsłoneczne, które oprócz filtrów UV, posiadają dodatkowo filtr polaryzacyjny. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są polecane, w szczególności dla kierowców, ze względu na wyeliminowanie promieni słonecznych, które odbijają się od mokrego asfaltu, maski samochodu, czy innych powierzchni płaskich, dzięki czemu redukują efekt olśnienia, a co za tym idzie, poprawiają kontrast obrazu, co jest niezwykle ważne podczas prowadzenia pojazdów. W ofercie salonu optycznego Eurooptyka Kraków, znajdą Państwo szeroki wybór modeli okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją marki Polaroid, Solano, Ray-Ban, Emporio Armani, Oakley i wiele innych. 

Okularowe soczewki przeciwsłoneczne z polaryzacją są również dostępne w wersji korekcyjnej, gdzie mają Państwo do wyboru trzy kolory zabarwienia soczewki (szary, brązowy, bądź bardzo modny kolor szaro – zielony) oraz z barwieniem gradalnym i delikatną powłoką lustrzaną po zewnętrznej stronie soczewki w kilku wersjach kolorystycznych.

Innym utrudnieniem dla kierowców okazuje się jazda po zmroku oraz przy trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak mgła, czy deszcz, przez które prowadzenie samochodu może być bardzo męczące. Powodem tego jest rozszerzenie źrenicy, przez co do oka docierają większe ilości światła reflektorów aut jadących z naprzeciwka, które oślepia kierowcę. Doskonałym rozwiązaniem w takich sytuacjach są okulary ze specjalną powłoką antyrefleksyjną Zeiss Drive Safe, Hoya Enroute lub Seiko RCC, która znacznie poprawia kontrast obrazu, zapewnia lepsze postrzeganie kolorów oraz zmniejsza efekt olśnienia przez reflektory samochodów. Soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną Seiko RCC, są produktem uniwersalnym, który sprawdzi się zarówno w dzień, jak i przy prowadzeniu samochodu po zmroku, bądź w trudnych warunkach atmosferycznych. 

Soczewki okularowe ze specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi dla kierowców oferujemy zarówno w wariancie do dali, jak i wersji progresywnej, aby zagwarantować wyraźne widzenie do dali, jak również przy przenoszeniu wzroku na bliższe odległości, np. nawigację, czy prędkościomierz.

 

Przeczytaj nasz poradnik: Jak prawidłowo dobrać okulary dla kierowców

Polecane marki