BADANIE WZROKU KRAKÓW

Gabinet okulistyczny salonów optycznych Eurooptyka w Krakowie oraz w Myślenicach i Bochni wyposażony jest w profesjonalny sprzęt okulistyczny, umożliwiający precyzyjne zbadanie ostrości wzroku. Każdorazowo, wykonujemy komputerowe badanie ostrości wzroku, które potwierdzamy i dokładnie doprecyzowujemy poprzez tradycyjne badanie na optotypach. Nasi specjaliści dobierają okulary do dali, do bliży, jak również szkła do komputera oraz okulary progresywne.

Konsultacja okulistyczna jest podstawą do tego, by móc zdecydować się na zakup okularów korekcyjnych. Każdego dnia w gabinecie okulistycznym salonów optycznych Eurooptyka Kraków, badanie wzroku wykonują wykwalifikowani optometryści. W każdym z salonów, w poszczególne dni, przyjmują również okuliści z wieloletnim doświadczeniem, u których można wykonać profesjonalne badania okulistyczne, w tym badanie ostrości wzroku, badanie pola widzenia oraz badanie dna oka. Każdy z okulistów salonu optycznego Eurooptyka wykonuje badanie wzroku dla dzieci. Zachęcamy do telefonicznej rezerwacji terminów na badanie okulistyczne w Krakowie, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

JACY PACJENCI MOGĄ PRZYJŚĆ DO NASZEGO OPTYKA W KRAKOWIE NA PROFESJONALNE BADANIE WZROKU?

Zdrowie oczu jest niezwykle ważne, ponieważ to właśnie narząd wzroku umożliwia wygodne i bezpieczne funkcjonowanie każdego dnia. Na badania okulistyczne, w tym ogólne badanie wzroku czy badanie pola widzenia, mogą zgłosić się wszystkie osoby, które mają stwierdzoną wadę wzroku lub podejrzenie wystąpienia problemów ze wzrokiem. Zapraszamy na wizytę w naszym salonie optycznym Eurooptyka Kraków pacjentów zarówno z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością.

Lekarz okulista, przeprowadzając badanie wzroku i biorąc pod uwagę ewentualne objawy, jakie zgłasza pacjent w związku ze swoim samopoczuciem, jest w stanie wskazać, jakie okulary do korekcji oczu będą w tym przypadku niezbędne. Lekarz daje zazwyczaj również zalecenia co do tego, jak postępować przy konkretnej, wykrytej wadzie wzroku.

Krótkowzroczność – najczęstsza wada wzroku u dzieci

Jedną z najczęściej występujących wad wzroku u dzieci jest krótkowzroczność, która objawia się dobrym widzeniem z bliska oraz problemami z jakością obrazu z daleka. Kompleksowe badanie wzroku może zdiagnozować, czy dziecko jest krótkowzroczne, a im szybciej zostanie to wykryte, tym lepiej. Nieleczona wada ma tendencję do stopniowego pogarszania się przez całe dzieciństwo i może prowadzić do długotrwałych problemów w wieku dorosłym. Na szczęście pojawiło się innowacyjne rozwiązanie, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym najmłodszym pacjentom we wszystkich salonach optycznych EuroOptyka. Prekursorskie soczewki okularowe MiYOSMART marki Hoya nie tylko wpływają na wyraźne widzenie, ale przede wszystkim sprawiają, że wada przestaje się szybko rozwijać. Zastosowana w tych nowoczesnych soczewkach technologia Defocus Incorporated Multiple Segments sprawia, że światło wpadające do oka, doskonale skupia się na siatkówce, zapewniając ostre, wyraźne widzenie do dali. Nasze salony optyczne w MyślenicachKrakowie (Bieżanów, Prokocim, Kozłówek oraz Nowa Huta) i Bochni posiadają certyfikację, uprawniającą do sprzedaży i przepisywania soczewek MiYOSMART korygujących wadę krótkowzroczności u dzieci. Zachęcamy do kontaktu lub odwiedzenia jednej z placówek.

DOBÓR SOCZEWEK KONTAKTOWYCH – OPTYK KRAKÓW

W ostatnim czasie soczewki kontaktowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem i stale rośnie liczba użytkowników soczewek kontaktowych. Niestety jest to dość trudny i kłopotliwy temat dla osób zaczynających przygodę z „kontaktami” – soczewki bowiem wymagają nieco więcej zachodu, jeśli chodzi o sposób ich użytkowania, nic tradycyjne okulary korekcyjne.

W salonie optycznym Eurooptyka w Krakowie, Myślenicach i Bochni, mogą Państwo skorzystać z profesjonalnego badania wzroku mającego na celu dobór soczewek kontaktowych dostosowanych do potrzeb każdego klienta. W ramach doboru soczewek kontaktowych nasi optometryści dokładnie badają ostrość wzroku pacjenta i wnikliwym wywiadzie zamawiają próbne soczewki kontaktowe, dostosowane do potrzeb pacjenta. Kolejnym etapem doboru soczewek kontaktowych jest nauka zakładania i zdejmowania soczewek pod czujnym okiem naszych doświadczonych optometrystów – pomoc okulisty jest w tym przypadku nieoceniona. Po założeniu soczewek optometrysta dokładnie sprawdza ułożenie soczewki kontaktowej na oku oraz ostrość wzroku osiąganą przez pacjenta w soczewkach kontaktowych. Następnie optometrysta udziela instrukcji dotyczących właściwego i bezpiecznego użytkowania soczewek kontaktowych, aby każdy pacjent mógł cieszyć się komfortem dobrego widzenia w każdej sytuacji.

Doświadczeni optometryści dobierają zarówno soczewki kontaktowe do patrzenia na dal, jak i soczewki kontaktowe multifokalne, które umożliwiają wyraźne widzenie na każdą odległość u osób po 40 roku życia.

Odwiedź nasz salon optyczny w Krakowie i sprawdź, czy Twój wzrok jest w pełni sprawny!

Godziny przyjęć lekarza okulisty

Gabinet Bieńczycki Plac Targowy 16a

Pon-Pt: 10.00 – 18.00

Lek. okulista: śr. – 15.00 – 18.00

Optometrysta/Ortoptysta (badanie refrakcji oraz zeza u dzieci i dorosłych): pon. – 10.00 – 18.00

Rejestracja: 12 640-09-20

Gabinet Al. Dygasińskiego 2d

Pon-Pt: 10.00 – 19.00

Lek. okulista: pon. – 15.00 – 18.00
wt. – 16.00 – 18.00
 pt. – 16.00 – 18.00

Rejestracja: 12 658-11-14

Gabinet Galeria Myślenicka

Badania codziennie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej

Rejestracja: 535-345-087

Gabinet Galeria Rondo

Badania codziennie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej

Rejestracja: 505-227-758

Gabinet okulistyczny

  • komputerowe badanie wzroku,
  • dobór soczewek kontaktowych – sferycznych, astygmatycznych,
  • pomiar ostrości wzroku dla szkieł progresywnych – gwarancja adaptacji

Polecane marki