Soczewki okularowe Hoya MiYOSMART dla dzieci

W ostatnich latach ilość czasu, jaką dzieci spędzają przed ekranami telewizora, monitora i innych urządzeń, znacząco wzrosła. Dlatego niezwykle ważne jest regularne badanie ich wzroku. W przypadku zdiagnozowania krótkowzroczności istotne jest wprowadzenie odpowiednich metod korekcji. Do tej pory okuliści i optometryści mieli dość ograniczone sposoby na zatrzymanie rozwoju tej wady. Przełomem okazała się, opracowana przez firmę Hoya, specjalistyczna soczewka okularowa MiYOSMART do korekcji i kontroli postępu krótkowzroczności u dzieci. Udowodniono, że to skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie, pozwala spowolnić rozwój wady średnio o 60%, dzięki zastosowaniu wielokrotnie nagradzanej technologii DIMS (Defocus Incorporated Multiple Segments) w szkłach. Szkła okularowe MiYOSMART dostępne są jedynie w wybranych i certyfikowanych placówkach. W EuroOptyka zadbaliśmy o to, aby wszystkie nasze salony uzyskały stosowne uprawnienia, a pracownicy byli odpowiednio przeszkoleni. Rodziców, którzy podejrzewają, że ich dzieci mogą mieć krótkowzroczność, zapraszamy do naszych certyfikowanych salonów optycznych w KrakowieMyślenicach i Bochni.

Soczewki okularowe Hoya MiYOSMART korygujące krótkowzroczność dzieci

szkła MiYOSMART marki Hoya

źródło: mamwzrokok.pl

Czym jest krótkowzroczność i czy można ją wyleczyć?

Krótkowzroczność, nazywana również miopią, to niezwykle często występująca wada wzroku. W wyniku jej rozwoju osoba wyraźnie widzi, tylko rzeczy znajdujące się blisko, podczas gdy odległe obiekty są rozmyte. Zwykle diagnozowana jest między 6 a 14 rokiem życia. Powoduje zbyt szybki wzrost gałki ocznej, która staje się za długa, a rogówka zbyt gruba i zakrzywiona. Prowadzi to do efektu, w którym promienie światła skupiają się przed siatkówką zamiast na niej. Korekcja krótkowzroczności tradycyjnymi soczewkami okularowymi u dzieci może skutkować rozogniskowaniem nadwzrocznym, pobudzając gałkę oczną do dalszego wzrostu i tym samym progresji wady. Udowodniono, że krótkowzroczność powoduje zmęczenie oczu, co może również być przyczyną przewlekłych bólów głowy u dziecka. Już teraz u jednej czwartej populacji ludzi na świecie zdiagnozowano krótkowzroczność, ale oczekuje się, że do 2050 roku liczba ta wzrośnie do 50% światowej populacji.

Chociaż obecnie nie ma możliwości całkowitego wyleczenia krótkowzroczności, dostępnych jest kilka metod do spowolnienia jej rozwoju, w tym soczewki MiYOSMART. Zostały opracowane, aby pomóc kontrolować postęp tej wady u dzieci. To absolutna nowość, która dostępna jest na polskim rynku od 2021 roku, wyłącznie w certyfikowanych placówkach optycznych. Salony EuroOptyka zlokalizowane w Krakowie, Myślenicach i Bochni posiadają certyfikat, upoważniający specjalistów do pracy z innowacyjnymi okularami MiYOSMART w celu kontroli krótkowzroczności u dzieci.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.

Jakie są przyczyny krótkowzroczności?

Uważa się, że ogromny wzrost rozwoju wady krótkowzroczności spowodowany jest spędzaniem przez dzieci, których oczy jeszcze się rozwijają, coraz większej ilości czasu przed ekranami, a mniej na świeżym powietrzu. Do jednej z głównych przyczyn wystąpienia tej wady zaliczana jest też genetyka. Ryzyko jej pojawienia się u dziecka znacznie wzrasta, jeśli chociaż jedno z rodziców ma problemy ze wzrokiem.

Czynniki, które przyczyniają się do powstania i progresji krótkowzroczności to:

 • brak aktywności fizycznej zwłaszcza na świeżym powietrzu;
 • długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem i mała ilość czasu na zewnątrz;
 • dieta uboga w warzywa i owoce;
 • korzystanie ze smartfona, tabletu czy monitora z bliskich odległości;
 • spędzanie wielu godzin na pracy wzrokowej, m.in. na czytaniu, pisaniu, pracach manualnych z drobnymi elementami.

Zdaniem eksperta

Miopia zwykle zaczyna się łagodnie, ale bez leczenia wpływa na jakość życia. Wysoka krótkowzroczność może doprowadzić do wczesnej zaćmy, odwarstwienia siatkówki, zwyrodnienia plamki żółtej, jaskry i niższej tolerancji okularów, objawiającej się bólami głowy. Ważna jest wczesna diagnoza wady, w celu zatrzymania jej rozwoju. Dorośli zwykle szybko są w stanie zauważyć pogorszenie wzroku, problem pojawia się u małych dzieci. Tutaj cała odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, którzy powinni regularnie kontrolować wzrok swoich pociech u specjalistów – mówi Łukasz Flak z EuroOptyka

Leczenie krótkowzroczności u dzieci za pomocą soczewek okularowych Hoya MiYOSMART

W przypadku krótkowzroczności istnieje duża zależność między jej stopniem zaawansowania a długością oka (znaną jako długość osiowa). Jest ona zwykle definiowana, jako odległość osiowa od przedniej rogówki do siatkówki. Im dłuższe oko, tym wyższa krótkowzroczność. Soczewki MiYOSMART to przełomowe rozwiązanie, zapobiegające zbyt długiemu wzrostowi oka dziecka, sprawiające, że:

 • światło wpadające do oka z przodu, doskonale skupia się na siatkówce – zapewniając wyraźne widzenie na odległość;
 • światło wpadające do oka z boku (widzenie peryferyjne), skupia się przed siatkówką. To staje się silnym sygnałem dla oka, aby przestać tak szybko rosnąć.

Szkła MiYOSMART zaprojektowano z myślą o aktywnym stylu życia dzieci. Dlatego są odporne na uderzenia i zarysowania oraz mają powłokę antyrefleksyjną. Posiadają również ochronę przed promieniowaniem UV, która jest niezbędna dla dzieci, ponieważ ich oczy znajdują się w fazie rozwoju. Okulary MiYOSMART stanowią doskonałą alternatywę dla maluchów, które nie czują się komfortowo podczas korzystania z soczewek kontaktowych do kontroli krótkowzroczności.

Szkła Hoya MiYOSMART ze strukturą plastra miodu

źródło: mamwzrokok.pl

Technologia DIMS – przełomowa metoda kontrolowania krótkowzroczności u dzieci

MiYOSMART to soczewki jednoogniskowe, które wyglądają w zasadzie tak samo, jak zwykłe szkła okularowe. Jednak wykorzystują opatentowaną Technologię Wielosegmentowego Rozogniskowania DIMS (Defocus Incorporated Multiple Segments), w wyniku której szkła posiadają dwa obszary:

 • Optyczną Strefę Korekcji 

Najlepiej skorygowaną ostrość widzenia zapewnia umieszczona na środku Optyczna Strefa Korekcji bez segmentów nieostrości. Ma ona średnicę 9,4 mm.

 • Terapeutyczną Strefę Optyczną

Centralny obszar otoczony jest przez Terapeutyczną Strefę Optyczną o średnicy 33 mm, która strukturą przypomina plaster miodu. Składa się z 396 segmentów krótkowzrocznego rozogniskowania w peryferyjnych częściach siatkówki (na poziomie 3,5 D). W rezultacie oko nie jest stymulowane do szybszego wzrostu.

Podczas noszenia okularów MiYOSMART, dziecko będzie wyraźnie widzieć. Rozwój jego oczu, a tym samym poziom jego krótkowzroczności, jest kontrolowany przez technologię DIMS.

soczewki okularowe MiYOSMART Hoya z technologią DIMS

źródło: mamwzrokok.pl

Podczas noszenia okularów MiYOSMART, dziecko będzie wyraźnie widzieć. Rozwój jego oczu, a tym samym poziom jego krótkowzroczności, jest kontrolowany przez technologię DIMS. 

Jak skuteczne są soczewki Hoya MiYOSMART?

Skuteczność soczewek okularowych MiYOSMART została potwierdzona w wyniku dwuletniego badania klinicznego. Według przeprowadzonych testów ograniczają one postęp krótkowzroczności średnio o 60% i dowiodły zatrzymania progresji wady wzroku u 21,5% dzieci. To niesamowity wynik! Dodatkowo u dzieci, które przeszły ze zwykłych soczewek jednoogniskowych na MiYOSMART, wykazane zostało znaczne i natychmiastowe spowolnienie progresji krótkowzroczności.

Zdaniem eksperta

Najdłuższe do tej pory badanie kliniczne nad skutecznością technologii DIMS w soczewkach okularowych Hoya trwało sześć lat. Stanowiło ono kontynuację wcześniejszych, a udział w nim wzięło 90 dzieci z Azji. Dowiodło, że działanie szkieł MiYOSMART w zakresie spowolnienia krótkowzroczności, utrzymuje się w czasie u osób noszących te szkła regularnie – mówi Łukasz Flak z EuroOptyka

Zalety okularów dla dzieci MiYOSMART

 • Niechirurgiczna alternatywa leczenia krótkowzroczności
 • Spowalniają postęp krótkowzroczności o 60%, co potwierdzają badania
 • Łatwa adaptacja dla małych dzieci
 • Szkła odporne na pęknięcia – idealny dla aktywnych dzieci
 • Soczewki wyposażone w ochronę przed promieniowaniem UV
 • Brak długoterminowego wpływu na widzenie dali, wielkość źrenic i zdolność ogniskowania
 • Szkła posiadają specjalną powłokę antyrefleksyjną i hydrofobowe warstwy
 • Soczewki MiYOSMART są antyodblaskowe

Dla kogo szkła Hoya MiYOSMART są odpowiednie?

Noszenie soczewek MiYOSMART zaleca się od momentu, gdy konieczna jest pierwsza korekcja krótkowzroczności. Najlepszy efekt dają dla dzieci w okresie wzrostu, czyli między 5 a 15 rokiem życia i szybkim tempem progresji krótkowzroczności -0,50D w rok. To idealne rozwiązanie dla dzieci z receptą sferyczną: -0.00 do -10.00 i astygmatyzmem od -4,00.

Czy soczewki okularowe MiYOSMART są tylko dla dzieci?

Soczewki marki Hoya zostały specjalnie zaprojektowane do leczenia krótkowzroczności u dzieci. Posiadają łatwą do czyszczenia, antyrefleksyjną, trwałą powłokę, odporną na uderzenia i upadki, o które nietrudno w przypadku maluchów. Szacuje się, że ponad milion dzieci na całym świecie nosi okulary z soczewkami MiYOSMART, aby spowolnić postęp krótkowzroczności.

Czy wiesz, jak pomóc swojemu dziecku ze stwierdzoną krótkowzrocznością? 

Odwiedź nasz salon w Myślenicach, Bochni lub Krakowie i porozmawiaj ze specjalistą o soczewkach MiYOSMART

Dlaczego warto wybrać okulary dla dzieci MiYOSMART?

Soczewki okularowe MiYOSMART można nazwać bezinwazyjnym sposobem leczenia krótkowzroczności – dzięki spowolnieniu jej rozwoju. Inne opcje interwencji w zakresie kontroli tej wady wzroku, takie jak terapia atropiną, ortokorekcja i wieloogniskowe miękkie soczewki kontaktowe, są uważane za bardziej inwazyjne.

Badanie wykazało, że soczewka MiYOSMART zmniejszyła progresję krótkowzroczności o 60% w porównaniu z dziećmi noszącymi tradycyjne okulary. Rezultat ten został potwierdzony w 2-letnich badaniach klinicznych wśród osób w wieku 8-13 lat. Spowalniając postęp wady, dzieci widzą wyraźniej, a ryzyko wystąpienia chorób oczu w późniejszym życiu jest mniejsze. Wynik zastosowania MiYOSMART jest tak imponujący, że w 2018 roku technologia DIMS zdobyła prestiżową nagrodę Grand Prize, Grand Award i Gold Medal l na 46. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie w Szwajcarii. Soczewki okularowe MiYOSMART były również jednym z laureatów SILMO d’or 2020 podczas Targów Optycznych Silmo w Paryżu.

Szkła Hoya MiYOSMART – cena

Szkła MiYOSMART to soczewki klasy premium do kontroli krótkowzroczności u dzieci. Przechodzą przez unikalny proces produkcyjny, aby stworzyć zastrzeżony wzór odczytu o strukturze przypominającej plaster miodu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii w wyglądzie nie różnią się znacznie od standardowych soczewek, jednak zapewniają zdecydowanie lepsze efekty w spowolnieniu tempa progresji wady. W salonach EuroOptyka parę odpornych na zarysowania, antyodblaskowych szkieł MiYOSMART zakupić można za 1298 zł. Ceny oprawek do tych innowacyjnych soczewek zaczynają się już od 149 zł! To opłacalna alternatywa dla zwykłych okularów i soczewek kontaktowych noszonych przy krótkowzroczności.

Soczewki okularowe Hoya MiYOSMART – opinie

Ponad milion dzieci na całym świecie nosi okulary MiYOSMART w celu korekcji krótkowzroczności. Według opublikowanych w 2020 roku badań, u maluchów korzystających przez dwa lata z soczewek MiYOSMART, nastąpiło spowolnienie postępu wady o 52% w porównaniu z ich rówieśnikami, stosującymi tradycyjne soczewki korekcyjne. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup tych innowacyjnych szkieł, w wielu pozytywnych opiniach wyrażają się na temat ich skuteczności oraz trwałości.

Nasze certyfikaty Hoya MiYOSMART

Gdzie kupić soczewki Hoya MiYOSMART?

Innowacyjne soczewki MiYOSMART, pozwalające kontrolować progres wady krótkowzroczności u dzieci, można zakupić jedynie w salonach posiadających certyfikat, uprawniający do leczenia w ten sposób. W EuroOptyka zawsze staramy się proponować naszym Klientom nowoczesne rozwiązania i najnowsze modele okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznychZadbaliśmy również o uzyskanie certyfikatów do sprzedaży tych przełomowych okularów dla dzieci, zapewniających korekcję krótkowzroczności. Wszystkie osoby zainteresowane zakupem okularów MiYOSMART dla swoich pociech lub uzyskaniem więcej informacji na ich temat, zapraszamy do naszych placówek w Myślenicach, Krakowie i Bochni. Zatrudnieni tam specjaliści posiadają stosowne uprawnienia do przepisania soczewek MiYOSMART.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu w jednej z czterech lokalizacji. 

Hoya MiYOSMART Bochnia

Pracownicy salonu optycznego w Bochni, zlokalizowanego w Galerii Rondo przy ul. Partyzantów 2, chętnie pomogą mieszkańcom Bochni, Wieliczki, Niepołomic, Targowiska, Kłaja, Brzeska, Rzezawy, Nowego Wiśnicza, Łapczycy, Gdowa w doborze okularów progresywnych, modelu oprawek i szkieł okularowych, tak aby jak najlepiej spełniały oczekiwania. Każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie w atrakcyjnej cenie.

Hoya MiYOSMART Myślenice

Nasz salon optyczny w Myślenicach zlokalizowany jest na parterze Galerii Myślenickiej, przy ul. Słonecznej 2E. Gwarantujemy miłą atmosferę oraz pomoc naszego personelu w wyborze najbardziej komfortowego rozwiązania. Szeroki wybór modnych okularów Ray-Banokularów Oakleyokularów Solano i innych marek sprawia, że oprawki można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Hoya MiYOSMART Kraków

Nasze salony optyczne w Krakowie umiejscowione są w dwóch lokalizacjach dla wygody mieszkańców. Nasz najstarszy sklep, założony jako pierwszy, zlokalizowany jest na Bieńczyckim Placu Targowym 16. Przez lata działalności zyskał zaufanie Klientów z Nowej Huty, Czyżyn, Proszowic, Niepołomic i innych pobliskich miejscowości. Zapewniamy szeroki wybór okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych oraz okularów do komputera i okularów dla kierowców, posiadających dodatkowy filtr polaryzacyjny.

Drugi salon optyczny EuroOptyka w Krakowie mieści się na al. Dygasińskiego 2D, do którego chętnie zaglądają mieszkańcy Kozłówka, Bieżanowa i Prokocimia. Dbamy o jego wyposażenie w najmodniejsze modele znanych na świecie producentów, takich jak okulary Pradaokulary Gucci czy okulary Versace, a profesjonalny sprzęt pozwala nam przeprowadzić dokładne badanie wzroku u dorosłych i dzieci.

Zauważyłeś, że dziecko często mrużyć oczy przy spoglądaniu w dal? 

Odwiedź salon EuroOptyka i sprawdź, czy wzrok Twojego malucha jest sprawny.

Polecane marki