Okulary korekcyjne w Krakowie

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość społeczeństwa potrzebuje okularów korekcyjnych. Niektórzy potrzebują okularów do czytania, inni wymagają korekcji okularowej przy patrzeniu w dal. Oferujemy bardzo szeroki wybór rozwiązań, aby usatysfakcjonować każdego klienta.

Oferujemy wiele powłok uszlachetniających w soczewkach okularowych, aby poprawić ich trwałość i komfort użytkowania.

Powłoka antyrefleksyjna

Powłoka antyrefleksyjna to uszlachetnienie, które jest stosowane w większości soczewek okularowych i ma na celu wyeliminowanie promieni światła odbijających się od powierzchni soczewki okularowej, co gwarantuje większą przejrzystość soczewki okularowej. Powłoka antyrefleksyjna doskonale sprawdza się zarówno w sztucznym, jak i naturalnym oświetleniu, zalecana jest dla kierowców oraz dla osób pracujących przy komputerze. 

Większość z oferowanych soczewek, oprócz powłoki antyrefleksyjnej, posiada powłokę hydrofobową i oleofobową. Warstwa hydrofobowa chroni przed osiadaniem kropel wody na powierzchni soczewki , co gwarantuje szybsze odparowywanie i lepszą przejrzystość soczewek okularowych. Warstwa oleofobowa, dzięki gładkości powierzchni, ułatwia czyszczenie soczewek okularowych. Kolejnym uszlachetnieniem soczewek okularowych jest warstwa antystatyczna, która ogranicza przyciąganie drobinek kurzu i zanieczyszczeń i pozwala na utrzymanie soczewek okularowych w czystości. Często zapominamy, iż najwięcej zarysowań soczewek okularowych powstaje podczas czyszczenia okularów, co ma negatywny wpływ na przejrzystość soczewek okularowych. Naszym klientom rekomendujemy soczewki okularowe, które oprócz wyżej wymienionych powłok posiadają większą odporność na zarysowania, co gwarantuje dłuższy czas użytkowania okularów.

W salonie optycznym Eurooptyka znajdą Państwo soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną marki Hoya, Seiko, Zeiss oraz wiele innych.

Powłoka chroniąca przed promieniowaniem UV

Materiał, z których wykonane są soczewki okularowe gwarantuje ochronę oczu przed promieniami UV, które padają na przednią powierzchnię soczewki. Ale nie można zapominać o promieniach słonecznych, które odbijają się od wewnętrznej powierzchni soczewki okularowej i wpadają do oka. Dlatego oferujemy wysokiej jakości soczewki okularowe, które oprócz powłoki antyrefleksyjnej, posiadają dodatkową powłokę chroniącą przed promieniowaniem UV, naniesioną na wewnętrzną powierzchnię soczewki, aby maksymalnie spowolnić proces starzenia się oczu i zminimalizować ryzyko wystąpienia zaćmy oraz innych zaburzeń wzroku.

W naszej ofercie znajdą Państwo również soczewki okularowe ze specjalną powłoką poprawiającą komfort widzenia podczas pracy przy monitorach w formie okularów do komputera oraz okulary dla kierowców poprawiające kontrast w trakcie prowadzenia pojazdów nocą lub w trudnych warunkach pogodowych. 

Soczewki fotochromowe

Coraz większa część klientów uskarża się na nadmierną wrażliwość na światło oraz nasilone łzawienie oczu po wyjściu na zewnątrz. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są okulary z soczewkami fotochromowymi, które zaciemniają się pod wpływem promieniowania UV. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości fotochromy, które bardzo szybko reagują po wyjściu na zewnątrz i już po chwili osiągają intensywny i głęboki kolor, zupełnie jak w okularach przeciwsłonecznych, a po wejściu do pomieszczenia, bardzo szybko osiągają pełną przejrzystość. Nowoczesne technologie, stosowane w soczewkach fotochromowych, zapewniają efektywne przyciemnienie, niezależnie od pory roku i temperatury, co było przeszkodą w soczewkach fotochromowych, starszego typu.

 Częstym problemem było nieznaczne przyciemnienie w soczewek fotochromowych podczas prowadzenia pojazdów, ponieważ szyby samochodowe pochłaniają znaczną część promieniowania UV, niezbędnego do osiągnięcia pełnego przyciemnienia w soczewkach fotochromowych.  W naszej ofercie zawarliśmy soczewki fotochromowe, które dzięki reakcji nie tylko na promieniowanie UV, ale również na światło widzialne, efektywnie przyciemniają się w samochodzie. 

Soczewki fotochromowe występują w kilku kolorach, aby doskonale dopasować je do każdej oprawy okularowej. Oprócz różnorodności kolorów soczewek fotochromowych dostępna jest też dodatkowa, kolorowa, powłoka lustrzana, która jest ledwie zauważalna w pomieszczeniach, a po osiągnięciu pełnego przyciemnienia, nadaje okularom niepowtarzalny styl.

Soczewki z fotochromem są dostępne zarówno w soczewkach jednoogniskowych, służących do patrzenia w dal, jak i w soczewkach progresywnych.

Innowacyjne soczewki okularowe MiYOSMART do leczenia krótkowzroczności u dzieci

Jeśli Twoje dziecko nosi okulary z minusowymi soczewkami, ważne jest, aby chronić je przed narastającą wadą wzroku. Soczewki okularowe Hoya MiYOSMART to przełomowa technologia, pozwalająca zatrzymać rozwój krótkowzroczności u dzieci. Poza korekcją wzroku, dwuletnie badanie kliniczne wykazało, że szkła MiYOSMART z technologią Defocus Incorporated Multiple Segments działają w celu ograniczenia progresji wady średnio o 60%. Okulary MiYOSMART dostępne są wyłącznie w certyfikowanych salonach optycznych. Mogą zostać dobrane i przepisane przez specjalistów, posiadających odpowiednie uprawnienia. Wszystkich rodziców, którzy chcą zakupić lub porozmawiać na temat innowacyjnych szkieł MiYOSMART marki Hoya, zapraszamy do jednego z salonów optycznych EuroOptyka zlokalizowanego w MyślenicachBochni lub Krakowie (w Nowej Hucie oraz Bieżanowie, Prokocimiu, Kozłówku). Dla wszystkich naszych sklepów uzyskaliśmy certyfikat, uprawniający do przepisywania i sprzedaży soczewek okularowych marki Hoya. 

Przeczytaj nasz artykuł na temat: Dlaczego warto mieć okulary zapasowe? 

Polecane marki