Jak dobrać oprawki okularowe do małej twarzy? 8 kwietnia 2022

Zastanawiasz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru oprawek okularowych do małej twarzy? Jesteś w dobrym miejscu! Dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi dowiesz się, co jest najważniejsze podczas wyboru oprawek do niewielkiej buzi. Przeczytaj artykuł i dokonaj jak najlepszego wyboru – zapraszamy do lektury!

Czy wygląd oprawek powinien być dobrany do wielkości twarzy?

Wybór okularów jest zadaniem, z którym zmagają się wszystkie osoby, mające problemy ze wzrokiem. Prawidłowe dobranie oprawek okularowych jest podstawą do tego, by produkt był nie tylko funkcjonalny, ale również pasujący do nas wizualnie – do naszego stylu, koloru oczu, kształtu i wielkości twarzy.

Wybierając zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne, istnieje więc konieczność zwrócenia uwagi na kilka istotnych kwestii, na podstawie których powinien zostać dokonany ostateczny wybór. Wśród nich wyróżniamy m.in. wielkość naszej twarzy. 

Każdy z nas jest inny i wyróżnia się innym kształtem i wielkością twarzy. Niektórzy są posiadaczami okrągłych buzi, inni podłużnych lub kwadratowych, wyróżniamy też małe i duże twarze. Wszystkie te typy wymagają indywidualnego podejścia i doboru oprawek okularowych bezpośrednio do potrzeb i preferencji przyszłego właściciela. 

Nie wiesz, jakie okulary wybrać do małej twarzy?

Odwiedź nasz salon optyczny i poproś profesjonalistów o pomoc!

Co jest ważne podczas dobierania oprawek okularowych do małej twarzy?

Wybierając oprawki okularowe do małej twarzy, należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów, dotyczących przede wszystkim ich wyglądu.

Wielkość oprawek

Wielkość oprawek okularowych ma ogromne znaczenie podczas ich wyboru do małej twarzy. Ważne jest to, by były one stosunkowo nieduże. Nie powinny bowiem przytłoczyć twarzy swojego przyszłego właściciela, ani być pierwszym elementem, który jest na niej zauważalny. 

Istnieją jednak osoby, które preferują nietypowe rozwiązania i które zdecydują się na wybór dużych oprawek okularowych – nawet jeśli są posiadaczami małej twarzy. Nie będzie to oczywiście niczym złym, bowiem najważniejsze jest to, by to właściciel konkretnych okularów dobrze się w nich czuł.

Author-Default

Zdaniem eksperta

Dobór okularów do kształtu twarzy jest zawsze niełatwym zadaniem. Często to, co podoba się Klientom na półce i co w teorii pasuje do małej twarzy, po przymierzeniu okazuje się mało trafnym wyborem. Najważniejsze jest więc to, by oprawki były dobrane do danej osoby, nie zaś według określonych schemat, ponieważ te mają być jedynie wskazówką – mówi ekspert: Łukasz Flak z EuroOptyka

Kolor oprawek okularowych

Wybór koloru oprawek okularowych do małej twarzy ma znacznie mniejsze znaczenie, niż ich wielkość. Z pewnością lepiej będą prezentowały się jasne kolory, które nie przytłaczają buzi, jednak jest to kwestia podrzędna. Warto decydować się na takie barwy, w których po prostu dobrze się czujemy. A czy będą to okulary w odcieniu zieleni, błękitu, czerwieni czy klasycznej bieli lub czerni – to jest sprawą indywidualną, zależną wyłącznie od osoby zainteresowanej oprawkami okularowymi.

Często kolorowe oprawki wybierane są w przypadku okularów dla dzieci, a także dla kierowców lub przeciwsłonecznych. Są to bowiem produkty, które nie są noszone przez cały dzień, dzięki czemu można pozwolić sobie na niecodzienny element. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolorowych opraw okularowych i tego, czy są tylko dla odważnych? Zapoznaj się z artykułem znajdującym się na blogu eurooptyka.pl

Masywność oprawek

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wybierania oprawek okularowych do małej twarzy, jest ich masywność. Kryterium to jest określane na podstawie grubości oprawek. W salonach optycznych Eurooptyka dostępne są zarówno bardzo cienkie oprawy okularowe, jak i te grube. Wszystko to po to, by Klienci mogli dobrać produkt bezpośrednio do swoich preferencji i potrzeb.

Osoby z małą twarzą, którym zależy na tym, by okulary były jedynie delikatnym dodatkiem, powinny zdecydować się na cienkie oprawki okularowe. Dzięki temu niewielka twarz nie zostanie przytłoczona. 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji w kwestii wyboru oprawek okularowych do małej twarzy warto zdecydować się na badanie wzrokuDzięki niemu możliwe będzie stwierdzenie, jak grube szkła będą potrzebne, co z kolei może przełożyć się na grubość opraw okularów. 

Author-Default

Łukasz Flak

Autor wpisu

Doświadczony optyk i optometrysta, od lat pomagający mieszkańcom Krakowa dbać o wzrok. W Eurooptyce wykonuje bezbłędne badania wzroku, pomaga idealnie dopasować oprawki okularowe, a także dobiera soczewki kontaktowe.