Modne okulary przeciwsłoneczne na sezon wiosna/lato 2021. Przegląd propozycji 18 czerwca 2021

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowy element wiosennego i letniego ubrania. Choć wielu traktuje je jako uzupełnienie stylizacji, jest to przede wszystkim skuteczna ochrona oczu przed skutkami działania promieni słonecznych. Jakie oprawki warto wybrać w sezonie wiosna-lato 2021? Oto krótki przegląd najmodniejszych okularów przeciwsłonecznych wiosną i latem tego roku. Zapraszamy do lektury.

Jak dobierać okulary przeciwsłoneczne?

Prawidłowy dobór okularów przeciwsłonecznych jest najważniejszym aspektem, którym powinniśmy kierować się podczas zakupów. Chodzi o to, by dopasować je do naszych potrzeb pod kątem:

  • posiadanego filtra UV (bez niego nie możemy mówić o ochronie przeciwsłonecznej),
  • kategorii zaciemnienia szkieł (oznaczenia 1-4, gdzie 4. przepuszcza najmniej światła),
  • koloru soczewki,
  • obecności lub braku polaryzacji (te są konieczne, jeśli prowadzimy samochód w okularach przeciwsłonecznych).

Dopiero kolejnym krokiem jest dopasowanie oprawek pod kątem kształtu naszej twarzy i aktualnej mody. Ta oczywiście zmienia się systematycznie, a co będzie modne w najbliższym czasie?

Szukasz przeciwsłonecznych okularów, które będą modnie wyglądać i zapewnią skuteczną ochronę oczu?

Odwiedź nasz salon optyczny i skorzystaj z porady eksperta 

Jakie okulary przeciwsłoneczne są modne wiosną i latem 2021 roku?

Tegoroczny sezon obfituje w powrót do szalonych lat 60. i 70. Wszyscy złaknieni jesteśmy ciepła, kolorów i normalności, stąd chętnie decydujemy się na większą odwagę podczas wyboru odzieży i akcesoriów, także okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Jakie oprawki zagoszczą na naszych twarzach?

Author-Default

Zdaniem eksperta

Z pewnością modne będą okulary z oprawkami XXL, kolorowymi, dużymi, rzucającymi się w oczy. Wiosną i latem 2021 popularne będą skrajności, bo obok wspomnianych, pojawią się również małe i cienkie oprawki. Nie zabraknie klasyki – pilotek i kocich oczu, ale ci, którzy śledzą trendy, wybierać będą modele duże i odważne – mówi ekspert: Łukasz Flak z EuroOptyka

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne w 2021 -,,telewizory” i grube oprawki

Jak już wspomnieliśmy sezon wiosna-lato 2021 należeć będzie do okularów przeciwsłonecznych z grubymi oprawkami. Mogę one mieć kształt prostokąta lub kwadratu, wtedy przypominają nieco modele telewizorów z lat 60. stąd potoczne określanie ich “telewizorami”. Jednak jeśli nie pasują nam takie kształty, nic straconego. Z pewnością łatwo znajdziemy również inne formy okularów przeciwsłonecznych – kocie oko, owale i inne niestandardowe kształty. Najważniejsze, by miały grube, plastikowe oprawki. Najczęstszymi kolorami będą z kolei żółcie, zielenie, biele i brązy.

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne – kolejny hit 2021 roku

Dla nieco mniej odważnych również znajdzie się coś modnego w aktualnych kolekcjach okularów przeciwsłonecznych. Wciąż modne będą te okrągłe, nie tylko ,,lenonki”, ale również owale i okrągłe w delikatniejszych oprawkach. Każdy z pewnością znajdzie model wpisujący się w trendy i dopasowany do jego typu urody, kształtu twarzy i upodobań.

Okulary przeciwsłoneczne kocie oko – niesłabnący trend 2021 roku

Wielbicielki klasyki z pewnością będą zadowolone, gdyż wciąż modne są oprawki okularów przeciwsłonecznych kocie oczy, czyli z wyciągniętymi ku górze prawymi wierzchołkami. Jest to kształt bardzo kobiecy, elegancki i ponadczasowy. Jeśli połączymy go z modnymi kolorami oprawek, zyskamy modne w 2021 roku okulary przeciwsłoneczne. Co więcej tego typu kształt dobrze wygląda zarówno z klasycznymi i retro stylizacjami, jak również z nowoczesnymi, codziennymi zestawami. Jedyną zmianą, jaką można zauważyć, to fakt, że kocie oprawki są teraz węższe i nieco bardziej kanciaste.

Okulary przeciwsłoneczne awiatorki – wielki powrót wiosną i latem 2021 roku

Minęło już kilkanaście lat odkąd triumfy święciły okulary przeciwsłoneczne awiatorki. Modny na początku XXI wieku kształt wraca w tym sezonie do łask. Okulary pilotki zostały nieco odświeżone i wiosną, latem 2021 roku królować będą w wersji z kolorowymi szkłami. Chętnie wybierane są pastelowe szkła, które idealnie wkomponowują się w letnie klimaty.

Nowy trend w okularach przeciwsłonecznych w 2021 – łańcuszek

Już w zeszłym sezonie nieśmiało się pojawiał, a w tym zyskuje na popularności – łańcuszek do okularów przeciwsłonecznych. Można go nosić również do okularów do komputeradziecięcychprogresywnych czy dla kierowców.  Kiedyś chronił przed zgubieniem okularów, dziś pełni rolę bardziej dekoracyjną. Łańcuszek do okularów przeciwsłonecznych może jednak pomóc w ich noszeniu, gdy nie potrzebujemy ich akurat na twarzy. A jak wiemy, nie wolno zakładać okularów na głowę, gdyż słońce je ogrzeje i oprawki się wyginają. Taki ozdobny łańcuszek może więc nam się bardzo przydać.

Przeczytaj nasze wpisy powiązane: 

Author-Default

Łukasz Flak

Autor wpisu

Doświadczony optyk i optometrysta, od lat pomagający mieszkańcom Krakowa dbać o wzrok. W Eurooptyce wykonuje bezbłędne badania wzroku, pomaga idealnie dopasować oprawki okularowe, a także dobiera soczewki kontaktowe.