Jaki kolor oprawek wybrać do ciemnych włosów? 5 najciekawszych propozycji 15 września 2022

Jesteś właścicielem ciemnych włosów i masz problem z doborem odpowiednich oprawek okularowych? Dobrze, że do nas trafiłeś! W dzisiejszym poradniku skupiamy się właśnie na tym, by wytłumaczyć, jak prawidłowo dobrać oprawki okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych do ciemnego koloru włosów. Jeśli zainteresował Cię temat – zapraszamy do lektury!

Czym się kierować przy wyborze oprawek okularowych?

Podczas zakupu zarówno okularów korekcyjnych, jak i okularów przeciwsłonecznych, niezwykle ważny jest wybór odpowiednich oprawek. To one mają bowiem największy wpływ na nasz poziom zadowolenia z produktu, a także to, jak komfortowo będziemy się w nich czuć. 

Aby oprawki okularowe zostały odpowiednio dobrane, należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii:

Wielkość oprawek

Wielkość oprawek powinna zostać dopasowana do wymiarów głowy danej osoby. W przypadku niewielkich głów lepiej postawić na delikatne oprawki, bowiem duże, masywne okulary mogłyby ją przytłoczyć. Natomiast w przypadku posiadaczy nieco większych głów – można śmiało zdecydować się na odpowiednio większe okulary.

Kształt oprawek

Kształt oprawek, podobnie jak ich wielkość, powinien być dopasowany indywidualnie do każdej osoby. Nie wszystkie twarze są bowiem takie same, przez co nie każdy kształt okularów będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich. 

Kolor oprawek

Ostatnią kwestią jest kolor oprawek. W tym przypadku duże znaczenie mają indywidualne preferencje danej osoby. Ważne jest bowiem to, by w produkcie czuć się komfortowo. Jednak oprócz tego warto zwrócić uwagę również na dopasowanie oprawek okularowych do koloru włosów. A jaki odcień oprawek wybrać do włosów ciemnych?

Author-Default

Zdaniem eksperta

Wybór oprawek okularowych w odpowiednim rozmiarze, kształcie i kolorze jest bardzo ważny. Nie można jednak zapominać o tym, że najważniejsze w przypadku takiego produktu są szkła, odpowiednio dobrane do potrzeb oczu danej osoby. Przed zakupem okularów konieczne jest więc udanie się na badanie wzroku, podczas którego możliwe będzie dopasowanie mocy szkieł, pomagających danej osobie w korekcji konkretnej wady – mówi ekspert: Łukasz Flak z EuroOptyka

Postaw na kontrast – białe oprawki przy ciemnych włosach

Ciemne włosy to pojęcie dość względne, bowiem określane są tak zarówno włosy kompletnie czarne, jak i brązowe, a niekiedy nawet ciemniejsze odcienie blondu. W tym przypadku skupimy się jednak na czarnych i ciemnobrązowych włosach.

Fajnym pomysłem będzie zdecydowanie się na jasne oprawki – z ciemnymi włosami stworzoną one ciekawie wyglądający kontrast. Dobrym pomysłem będą oprawki w odcieniu beżowym lub złamanej bieli. Stanowić one będą bowiem nie tylko funkcjonalny, ale też designerski dodatek.

Ciemne oprawki okularów do ciemnych włosów

Kolejną ciekawą propozycją jest wybór ciemnych okularów do ciemnych włosów. W tym przypadku uzyskany zostanie efekt spójności, który podkreśli głębię i mocną oprawę twarzy. Jeśli jednak obawiamy się, że takie połączenie może być przytłaczające i zbyt ciężkie – wystarczy zdecydować się na bardzo cienkie oprawki lub takie, które posiadają zauszniki w innym, jaśniejszym odcieniu, np. złote lub srebrne

Wprowadź w życie kolor, czyli kolorowe oprawki okularowe u osób z ciemnymi włosami

Kolorowe oprawki przez wielu uznawane są jako rozwiązanie dla osób odważnych. W rzeczywistości natomiast nie zawsze jest to prawdą. Pod tym pojęciem kryją się bowiem również dosyć stonowane odcienie, na które bez wątpienia może zdecydować się każdy z nas.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolorowych oprawek okularowych i czy są tylko dla odważnych osób? Zapoznaj się z artykułem, dostępnym na blogu eurooptyka.pl!

Zielone oprawki okularowe

Każdy kolor ma wiele różnych odcieni. W tym przypadku skupimy się jednak na oprawkach okularowych w kolorze butelkowej zieleni. Barwa ta jest niezwykle elegancka, uniwersalna i zarazem wyszukana. Sprawdzi się na różne okazje – zarówno do codziennej pracy, jak i na wieczorne wyjścia ze znajomymi. Wybór takiego wariantu będzie więc dobrą opcją dla osób, które szukają uniwersalnego, ale nie nudnego rozwiązania.

Bordowe oprawki okularowe

Kolor bordowy jest barwą, na którą z pewnością nie zdecyduje się każdy z nas. Jest to bowiem odcień wyróżniający się elegancją i wykwintnością, która pasuje głównie do eleganckich stylizacji. Podobnie jest w przypadku bordowych opraw okularowych – przed ich wyborem warto zastanowić się, czy na pewno kolor ten nie będzie nam przeszkadzał podczas codziennego funkcjonowania, bowiem przyszły właściciel okularów powinien się w nich przede wszystkim dobrze czuć, a nie tylko ładnie wyglądać.

Granatowe oprawki okularowe

Kolor granatowy jest ciemnym odcieniem niebieskiego. Uważa się, że osoba, która w swoim ubiorze decyduje się na taką barwę, budzi wśród innych respekt. Jeśli więc zależy nam na takim wrażeniu, powinniśmy się zdecydować na granatowe oprawki okularowe. Dzięki temu osoba nosząca takie okulary postrzegana będzie jako odpowiedzialna i przywódcza.

Posiadasz ciemne włosy i nie wiesz, na jaki kolor oprawek okularowych się zdecydować?

Poproś o pomoc w wyborze oprawek specjalistów z naszego salonu optycznego!

Author-Default

Łukasz Flak

Autor wpisu

Doświadczony optyk i optometrysta, od lat pomagający mieszkańcom Krakowa dbać o wzrok. W Eurooptyce wykonuje bezbłędne badania wzroku, pomaga idealnie dopasować oprawki okularowe, a także dobiera soczewki kontaktowe.