Czy okulary to dobry pomysł na prezent? Rozwiewamy wątpliwości 18 października 2021

Dobór prezentów nigdy nie jest zadaniem prostym, jednak zawsze warto podjąć próbę znalezienia idealnego podarunku. Najważniejsze, by sprawił przyjemność obdarowywanej osobie. Jednym z rzadziej wybieranych pomysłów na prezent są okulary. Czy rzeczywiście powinniśmy unikać kupowania innym nowej pary oprawek? Zachęcamy do lektury, w której rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Dlaczego ludzie niechętnie kupują okulary na prezent?

Jednym z najważniejszych argumentów podnoszonych przez przeciwników dawania w prezencie okularów jest trudność w wyborze takich, które się spodobają. Boją się oni, że prezent będzie zwyczajnie nietrafiony lub niedopasowany w kwestii, chociażby rodzaju szkieł czy koloru oprawki. Zgadza się, że kupowanie bez konsultacji pełnych okularów korekcyjnych może skończyć się totalnym niewypałem, ale jest jednak kilka sposobów, by praktycznie wyeliminować ryzyko.

Okulary przeciwsłoneczne na prezent – jak je dobrać?

Zacznijmy przewrotnie, nie od okularów korekcyjnych, a przeciwsłonecznych. Jest to z pewnością jeden z bezpieczniejszych pomysłów na trafiony prezent. Dlaczego? Przede wszystkim podczas zakupu tego typu opraw nie ma zbyt wielu zmiennych, decydujących o tym, jak będzie się z nich korzystać. Zdecydowanie ważniejsze są parametry jakościowe szkieł, w tym posiadanie i rodzaj filtra UV. Oczywiście wygląd oprawek również jest ważny, ale ich dopasowanie jest znacznie prostsze niż w przypadku okularów korekcyjnych. 

Jak więc dobrać okulary przeciwsłoneczne na prezent? Przede wszystkim najpierw dowiedzmy się, na co zwrócić uwagę przed wyborem okularów słonecznych, np. z naszego artykułu, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne. Następnie przypomnijmy sobie lub sprawdźmy, jakie kształty okularów preferuje osoba obdarowywana.

Nie wiesz jakie okulary wybrać na prezent, by się spodobały?

Skorzystaj z naszej pomocy lub wybierz voucher. Odwiedź nasz salon optyczny

Okulary zerówki na prezent – nie tylko dla osób z wadami wzroku

Okulary możemy podarować każdemu, nie tylko osobom, które mają wadę wzroku. Tak zwane zerówki, czyli oprawy ze szkłami o zerowej mocy, możemy dać w prezencie wszystkim, szczególnie tym, którzy lubią eksperymentować ze swoim wyglądem i często zmieniają stylizacje. Ich kształt możemy dobrać na podstawie upodobań danej osoby, bądź też w pełni samodzielnie. Przydadzą się do tego nasze poradniki o doborze okularów do kształtu twarzy, m.in. 

Co ważne okulary zerówki możemy również podarować osobie z wadą wzroku, która na co dzień nosi soczewki. Będą doskonałym uzupełnieniem jej strojów i modnym dodatkiem.

Nie wiesz jakie okulary wybrać na prezent, by się spodobały? Skorzystaj z naszej pomocy lub wybierz voucher. Odwiedź nasz salon optyczny 

Okulary na prezent – kup samą oprawkę

Kolejnym pomysłem na to, jak kupić dobre okulary na prezent jest podarowanie samych oprawek, np. okularów dla kierowców czy tradycyjnych korekcyjnych. Wtedy obdarowany będzie mógł sam, po przeprowadzonym badaniu wzroku, dokupić sobie odpowiednie do jego wady szkła. Jest to bezpieczne wyjście, które umożliwi nam podarowanie fajnego i oryginalnego prezentu bez ryzyka, że szkła będą niewłaściwie dopasowane.

W ramach prezentu zabierz obdarowywanego do optyka

Boisz się, że nie poradzisz sobie z doborem koloru i kształtu oprawek? Nie ma problemu. Zamiast podarować fizycznego już gotowego prezentu, zrób bliskiej osobie niespodziankę. Umów się z nią i zaprowadź do sprawdzonego salonu optycznego. Tam po prostu powiedz, że w ramach prezentu masz dla niej okulary, ale zależy ci, by były idealne, dlatego chcesz, by uczestniczyła w ich doborze. Na pewno nie będzie dla obdarowywanej osoby problem, a wręcz przeciwnie, z pewnością się ucieszy.

Okulary dziecięce na prezent

Udowodniliśmy już, że warto wybierać okulary na prezent, ale czy oprawki sprawdzą się jako podarunek dla dzieci. Naszym zdaniem jak najbardziej również okulary dziecięce mogą być super pomysłem na prezent, szczególnie dla nieco starszych dzieci, które często marzą o modnych dodatkach i gadżetach. Wtedy jednak warto zrobić wcześniej wywiad, na jakiej marce czy kształcie opraw zależy danej osobie. Zdecydowanie łatwiej będzie nam również samodzielnie czy z pomocą optyka dobrać takie okulary.

Author-Default

Zdaniem eksperta

Możemy sprawdzić, jakie marki, modele okularów każdego typu (także progresywnych czy do komputera) ma w swojej kolekcji osoba, której chcemy sprawić prezent. Ciekawym pomysłem jest zrobienie zdjęć tych opraw i pokazanie ich w salonie optycznym. Profesjonalna obsługa na pewno pomoże nam dopasować nowe okulary przeciwsłoneczne na prezent w podobnej stylistyce – mówi ekspert: Łukasz Flak z EuroOptyka

Voucher na okulary – prezent idealny

Ostatnim sposobem na podarowanie bliskim okularów jest sprezentowanie vouchera na zakup opraw. Z pewnością jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze. Absolutnie nie ma w nim nic złego i jest to na pewno dobry pomysł na prezent. Większość salonów optycznych daje możliwość wykupienia vouchera na określoną usługę czy kwotę. Możemy również sami przygotować taki voucher nieformalny, a po prostu udać się z osobą obdarowaną do optyka i opłacić wybrane przez nią okulary.

Przeczytaj nasze wpisy powiązane: 

Author-Default

Łukasz Flak

Autor wpisu

Doświadczony optyk i optometrysta, od lat pomagający mieszkańcom Krakowa dbać o wzrok. W Eurooptyce wykonuje bezbłędne badania wzroku, pomaga idealnie dopasować oprawki okularowe, a także dobiera soczewki kontaktowe.