W czym do ślubu: okulary, a może soczewki? 25 czerwca 2021

Dzień ślubu jest dla każdej młodej pary jednym z ważniejszych wydarzeń. Przygotowania do niego trwają zazwyczaj minimum kilka miesięcy, a często i kilka lat. Nic więc dziwnego, że kluczowa staje się dbałość o szczegóły, ale nie tylko dekoracje, ale również o swój komfort i wygląd. Niemałą zagwostkę mają okularnicy, zadając sobie pytanie, co założyć do ślubu – okulary czy soczewki? Postaramy się dziś ułatwić im podjęcie tej decyzji. Zapraszamy do lektury artykułu.

Okulary na ślub – kiedy warto na nie postawić?

Każdy, a szczególnie Panny Młode chcą w tym dniu wyglądać możliwie najpiękniej. Często błędnie uznają, że w okularach nie będzie to możliwe. A przecież oferta salonów optycznych jest dziś tak ogromna, że każdy znajdzie okulary korekcyjne, w których będzie pięknie wyglądać. Warto skorzystać z doświadczenia profesjonalnych sprzedawców i z ich wsparciem wybrać oprawki do okularów progresywnych, klasycznych czy komputerowych, które będą idealnie leżeć oraz modnie i pięknie wyglądać.

Czy warto brać ślub w okularach? 

Jak najbardziej! Nie jest to żaden problem do wstydu czy gorszego samopoczucia. Wręcz przeciwnie, oprawki mogą dodać nam wiele uroku. Przede wszystkim jednak, jeśli na co dzień nosimy okulary, dobrze się w nich czujemy i nam nie przeszkadzają, nie ma przeszkód, by towarzyszyły nam również podczas ślubu.

Szukasz okularów, które pasują do ślubnej stylizacji? Zadbaj o jakość i modny wygląd

Odwiedź nasz salon optyczny i skorzystaj z porady eksperta 

Soczewki do ślubu – czy zawsze najwygodniejsze rozwiązanie?

Na wielu forach internetowych trwają zażarte dyskusje, co podczas ślubu sprawdzi się lepiej, okulary czy soczewki kontaktowe. Większość zachęca do postawiania na te drugie. Najczęściej pojawiającymi się argumentami są:

  • wygoda noszenia,
  • brak odgnieceń na twarzy od oprawek,
  • pełne uwydatnienie makijażu,
  • swoboda tańczenia i zabawy bez ryzyka, że oprawki się zsuną z nosa.

Czy jednak każdy podczas swojego ślubu powinien zdecydować się na założenie soczewek kontaktowych? Absolutnie nie! 

Author-Default

Zdaniem eksperta

Zakładanie soczewek na ślub odradzamy szczególnie tym Pannom czy Panom Młodym, którzy nigdy nie mieli okazji ich nosić. Wybór ich na tak ważny dzień może okazać się mało komfortowym. Soczewki mogą bowiem na początku noszenie być bardzo niewygodne, powodować dyskomfort czy pogarszać widzenie. W czasie natłoku zadań przedślubnych, często zdarza się, że młodzi zapominają o wykonaniu profesjonalnego badania wzroku i dobrania soczewek. Nigdy nie powinniśmy robić tego samodzielnie czy na ostatnią chwilę – mówi ekspert: Łukasz Flak z EuroOptyka

Kiedy warto postawić na założenie soczewek kontaktowych podczas ślubu?

Na założenie soczewek do ślubu jak najbardziej mogą postawić wszyscy, którzy noszą je na co dzień lub przynajmniej okazjonalnie, a ich oczy są już przyzwyczajone do tego typu korekcji wady wzroku. Nie ma też przeszkód, by postawić na soczewki, nawet jeśli wcześniej ich nie nosiliśmy. Warunek jest jeden – musimy mieć odpowiednio dużo czasu do ślubu i nauczyć się je zakładać, zdejmować. Oswojenie z soczewkami może zająć kilka dni, ale próby ich noszenie warto zacząć minimum miesiąc przed ślubem. Może bowiem okazać się, że nasze oczy źle zareagują, zaczerwienią się czy przez brak doświadczenia w zakładaniu i pielęgnacji, doprowadzimy do zapalenia spojówek. A chyba żadna Panna Młoda nie chciałaby w dniu ślubu mieć przekrwione oczy. Musimy również pamiętać, że nie każde soczewki kontaktowe będą nam pasować, staż też potrzebny jest czas na wypróbowanie różnych ich modeli.

Jakie okulary na ślub wybrać?

Gdy podejmiemy decyzję, że na ślubie wolimy wystąpić w okularach, warto znaleźć model oprawek, które staną się piękną ozdobą i uzupełnieniem stylizacji. W przypadku mężczyzn sprawa jest dużo prostsza, większość modeli dobrze komponuje się z garniturem. Panny Młode będą miały nieco większy problem, ale z drugiej strony również więcej możliwości. Mogą postawić na modele delikatne, cienkie, złote lub srebrne oprawki. Jednak nie ma przeszkód, by wybrać okulary korekcyjne w intensywniejszych barwach. Będą pięknym akcentem, a dopasować można je do:

  • koloru obuwia,
  • barwy przewodniej,
  • kolorów bukiety,
  • urody i charakteru Panny Młodej.

Okulary korekcyjne czy soczewki kontaktowe na ślub – co sprawdzi się lepiej?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ani też jednej drogi. Na ślubie sprawdzić mogą się zarówno okulary, jak i soczewki kontaktowe. Każdy wybór będzie dobry, jeśli zostanie dopasowany do potrzeb i komfortu Panny czy Pana Młodego. Pamiętajmy, że w tym ważnym dniu mamy czuć się pięknie, a nasze dobre samopoczucie jest najważniejsze. Dlatego żadne rozwiązanie wybrane “na siłę” się nie sprawdzi.

Przeczytaj nasze wpisy powiązane: 

Author-Default

Łukasz Flak

Autor wpisu

Doświadczony optyk i optometrysta, od lat pomagający mieszkańcom Krakowa dbać o wzrok. W Eurooptyce wykonuje bezbłędne badania wzroku, pomaga idealnie dopasować oprawki okularowe, a także dobiera soczewki kontaktowe.